Перейти к верхней панели

Ультрафастин гель

Это один из наиболее востребованных обезболивающих противовоспалительных препаратов, содержащих кетопрофен. Гель, безусловно, хорош, но имеет один недостаток — он дорогой. Не все могут себе позволить им воспользоваться. Дороговизна препарата стала причиной для поиска дешёвых аналогов Фастум гелю.

Аналоги фастум геля

«Кетопрофен» — эффективный препарат, обладающий аналогичными свойствами с Фастум гелем. Он гораздо дешевле, чем Фастум гель. «Кетопрофен» дешевый, потому, что не имеет ароматических масел и разных добавок, создающих эффект охлаждения.

«Форт-гель» — дешёвый аналог с приятным запахом лаванды. В его состав входят те же вещества, из которых состоит Фастум гель, он как анальгетик для суставов, помогает при венозных заболеваниях, заболеваниях лимфаузлов и при других болезнях.

«Кетопром» стопроцентный аналог фастум геля, но, к сожалению, редко бывает в продаже. Можно приобрести «Кетум гель», цена которого на 50 % ниже, чем у Фастум геля. «Кетум гель», дешевле за счёт того, что он не содержит эфирного масла и дополнительных ингредиентов, удорожающих медикамент. В нём та же основа – кетопрофен, который в любом препарате одинаково воздействует на больное место.

«Быструмгель» — отечественный аналог, он создан на основе кетопрофена. В его состав входят нерола и масло лаванды, он снимает воспаление и обезболивает. Гель, действуя на хрящевую ткань, восстанавливает её и не раздражает. Цена одного тюбика Быструм геля, достоинством пятьдесят граммов, стоит от 300 гривен.

Гель наносится, в основном, на суставы, при этом кетопрофен через кожный покров впитывается в плазму крови. Достаточно эффективен гель при не сильных ушибах и растяжении. Чтобы эффект был ярче выражен, можно после нанесения геля наложить повязку на больное место.

Дополнительно

:
Ультрафастин не используется на поврежденных участках кожи.
Не допускать попадание препарата в глаза и на слизистые оболочки.
Необходимо соблюдать осторожность при использовании у пациентов с тяжелыми поражениями почек и печени.
Во время курса лечения и на протяжении 2 недель после его окончания нельзя посещать солярий и находиться под открытым солнцем.
Необходимо прекратить применение геля при появлении в месте нанесения каких-либо изменений.
Данных о влиянии Ультрафастина на способность управления транспортными средствами нет.
Аналоги:
Валусал, Кетонал, Фастум гель, Кетопрофен, Кетопром.

Основные параметры

Название: УЛЬТРАФАСТИН
Код АТХ: M02AA10 — Кетопрофен

Данный лекарственный препарат является нестероидным противовоспалительным средством и предназначается для местного, наружного применения (нанесения на кожу).

Кетопрофен относится к таким НПВС (нестероидным противовоспалительным средствам), которые имеют ярко выраженный болеутоляющий эффект.

Свойства кетопрофена к снятию боли, в особенности при местном применении, объясняются его механизмом воздействия. Данное вещество способно снижать синтезирование группы полиненасыщенных липидных веществ, обладающих физиологической активностью и являющихся гормоноподобными компонентами – простагландинов.

Такой механизм вызван свойством кетопрофена ингибировать активность циклооксигеназы.

Кроме того, кетопрофен обладает свойством стабилизировать лизосомные мембраны, угнетая синтезирование лейкотриенов, и производя антибрадикининовый эффект.

Как следствие, боли и отеки, возникающие при возникновении воспалительного процесса, в месте нанесения препарата снижаются.

Состав и форма выпуска

Основной действующий компонент: кетопрофен.

Вспомогательные компоненты: полиэтиленгликоль, карбомер, триэтаноламин, вода очищенная, проч.

Препарат производится в форме геля, который фасуется в тубы объемом по 30 и по 50 грамм. В 1 грамме геля содержится 25 мг кетопрофена.

Показания

Данное лекарственное средство предназначено для лечения боли в мышцах и суставах, а также при воспалении сухожилий, вызванных последствиями травм.

Противопоказания

Рассматриваемый лекарственный препарат не применяют, если у пациента наблюдалась когда-либо ранее гиперчувствительность (аллергия) к одному из компонентов, входящих в его состав.

Также противопоказан при:

— реакциях фотосенсибилизации когда-либо в прошлом;

— обострении язвы желудка или 12-перстной кишки, желудочно-кишечных кровотечениях в прошлом;

— хронической диспепсии (дискомфорте и боли в верхней части живота);

— повреждениях кожи, мокнущих дерматозах, высыпаниях, травмах кожи, раздражении, зуде, кожных инфекция, акне, ожогах.

Не следует прокрывать окклюзионной повязкой.

Детям до 15 лет гель не применяют.

Применение при беременности и кормлении грудью

Данный препарат не рекомендуется применять для лечения беременных женщин.

Лактацию на время лечения данным препаратом приостанавливают.

Побочные действия

Побочные действия после применения Ультрафастина возникают редко. Может отмечаться гиперемия кожи, аллергические кожные реакции, пурпура, кожная экзантема, фотосенсибилизация. Крайне редко возможно появление гиперчувствительности к свету и возникновение тяжелой папулезной экзантемы, характеризующейся рецидивирующим течением.
Кетопрофен может привести к развитию бронхоспазма у пациентов, чувствительных к ацетилсалициловой кислоте и другим НПВС.
В зависимости от площади обработанного участка, количества нанесенного на кожу геля, продолжительности использования и применения повязки могут регистрироваться и другие побочные эффекты, в частности – со стороны почек и желудочно-кишечного тракта.
:
Гиперчувствительность к кетопрофену и/или другим составляющим геля; гиперчувствительность к другим НПВС; экзема, мокнущие дерматозы, инфицированные ссадины, инфекционные поражения кожи, ожоги, раны.
Ультрафастин не используется у детей до 15 лет.

Беременность

:
Ультрафастин противопоказан к использованию в III триместре беременности.

Передозировка

Передозировка данным препаратом системного характера маловероятна из-за низкой биодоступности кетопрофена.

Применение больших доз в течение продолжительного времени может вызвать раздражение на коже, зуд, экзему, другие побочные эффекты.

В этом случае гель нужно смыть при помощи теплой воды.

Если случайно принять препарат внутрь, может возникнуть тошнота, рвота, сонливость, боль в эпигастрии, головокружение, кому, угнетение дыхания, кровотечения из ЖКТ, снижение артериального давления.

Специфический антидот не установлен.

Если после передозировки прошло не более 60 минут, эффективным будет промывание желудка, прием сорбентов.

Побочные эффекты

Применение указанного лекарственного средства у пациента может вызвать побочные эффекты в виде:

— зуда, эритемы, жжения, экземы, в т.ч. генерализованной;

— фотосенсибилизация (при пребывании на солнце), дерматита, некроза кожи;

— боли в животе, тошноты, рвоты, изжоги, диареи, запора, язвы желудка, кровотечений из ЖКТ;

— головной боли, сонливости;

— покраснения, сыпи, волдырей, ангионевротического отека, астмы;

— обострения почечной недостаточности, нефрита;

— сухости и раздражения кожи.

Обычно побочные эффекты проходят вместе с отменой препарата.

Условия и сроки хранения

Срок годности — до 3 лет.

Температура хранения не должна превышать 25°С.

Самые дешёвые аналоги

Самым дешёвым аналогом Фастум геля можно назвать Ортофен, потому, что он дешевле не на 50%, как «Кетум гель», а стоит в 7 раз меньше. Ортофен имеет тот же состав и те же действия, что и Фастум гель.

Дешёвым аналогом считается Артрум гель. Он выпускается, как и все гели в тюбиках. Обладает аналогичным лечебным действием, применяется для снятия болевого синдрома опорно-двигательного аппарата. Гель оказывает обезболивающий эффект и снимает отёчность. По утрам, после применения геля, движения больше не сковываются.

Французский препарат Орувель гель является дефицитом. Он тоже относится к той же группе препаратов, что и Фастум гель, и в основе лежит кетопрофен. Ещё один «француз» – Профенид гель, тоже редкость в России, но цена ниже, чем у Фастум геля. Это жаропонижающий противовоспалительный препарат.

Аналоги с другим действующим веществом

К аналогам Фастум геля можно отнести и препараты, содержащие диклофенак. К таким препаратам относится Биоран гель. Гель наносится на больное место тонким слоем и аккуратно втирается в поверхность, его действие аналогично Фастум гелю. Цена на препарат ниже, но его не всегда можно найти.

Бутадион содержит другое активное вещество – фенилбутазон. Этот препарат продается в тубе по 20 г (5г фенилбутазона на 100г мази), за которую можно отдать сотню рублей. Это недорогая хорошо проверенная эффективная мазь.

Дип Рилиф гель состоит из ибупрофена и левоментола, он быстро всасывается в кожу, мгновенно обезболивая сустав. Пятьдесят грамм стоит примерно 120 грн.

В основе Найза лежит — нимесулид. Он производит такое же действие, как и Фастум гель, к тому, же, дешевле его. Цена тюбика – 157 грн.

Когда вам врач выписал дорогой обезболивающий препарат, например – Фатсум гель, не надо сразу его приобретать, следует у фармацевта спросить, какие есть аналоги у этого препарата и выбрать соответствующий, цена которого вас вполне устраивает.

Экономия должна быть экономной, поэтому ищите в аптеках аналоги выписываемых лекарственных препаратов.

По материалам На сайте http://zaspiny.ru/

Сегодня я предлагаю немного отдохнуть от банковской темы и рассмотреть не менее интересный вопрос: где найти доступные аналоги дорогих лекарств и как определить действующее вещество препарата.

Я думаю, не секрет, что фармацевтический бизнес является одним из самых прибыльных в мире. Люди никогда не перестанут болеть, и, следовательно, им всегда будут нужны всё новые и новые лекарства.

Крупные компании вкладывают в разработки новых препаратов миллиарды долларов (на всевозможные опыты, исследования, а также продвижение) и, естественно, делают это не только из любви к человечеству. Фармпредприятия хотят получить прибыль. Поэтому цены на новые препараты такие высокие.

Правда, тут надо уметь замечать одну простую вещь. Если лекарственное средство является действительно уникальным (защищено патентом), имеет новое действующее вещество, тогда его высокая цена оправдана. А вот если действующее вещество давно известно, то цена таких лекарств определяется исключительно рекламным бюджетом, а не какими-либо особенными свойствами.

Например, почти каждый месяц появляются всё новые и, якобы, более эффективные средства от простуды. Реклама обещает, что благодаря новой улучшенной формуле Вы справитесь с болезнью за считанные часы. Однако за красивой упаковкой и запоминающейся рекламой скрывается обычная инструкция по применению препарата, где мы узнаём, что действующим веществом является какой-нибудь парацетамол и ацетилсалициловая кислота, которые можно купить в любой аптеке за копейки.

В этой статье будут рассмотрены способы выявления действующего вещества любого лекарства, а также методика подбора более доступных аналогов дорогих лекарств.

ПРАВИЛА УЧАСТІ
1. Основні поняття та терміни
1.1. «Організатор Програми лояльності «ЛАЙК» (далі також — Організатор) — товариство, що володіє винятковими правами управління і розвитку Програми, якщо інше не передбачено цими Правилами участі в Програмі лояльності «ЛАЙК» (далі – Правила): ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН КРЕМІНЬ»
1.2 «Програма лояльності «ЛАЙК» (далі також – Програма) — комплекс взаємовідносин, в результаті яких Учасник має право отримати Бонуси за здійснені покупки товарів Організатора Програми лояльності «ЛАЙК» та/або Партнера на умовах, визначених цими Правилами.
1.3. «Учасник Програми» (Учасник ) — фізична особа, суб’єкт персональних даних, який бере участь у Програмі відповідно до встановлених Правил, та участь якого підтверджена Організатором.
1.4. «Партнер Програми» (Партнер) — суб’єкт господарювання, фізична особа-підприємець, яка відповідно до умов Програми нараховує Бонуси за здійснені покупки товарів.
1.5 «Ідентифікатор лояльності» — номер мобільного телефону учасника Програми.
1.6 «Картка Учасника» – пластиковий носій або віртуальна картка на електронному носії, з унікальним номером який служить для ідентифікації фізичної особи як Учасника Програми з метою здійснення нарахування/списання Бонусів Учаснику
1.6.1. «Картка Учасника, з якої дозволено здійснювати списання Бонусів» — за замовчуванням, це пластиковий носій що може бути використаний не лише для нарахування Бонусів, а й для списання Бонусів.
1.6.2. Власник картки — фізична особа, що зареєстрована як Учасник Програми відповідно до умов цих Правил та володіє картою з ідентифікатором лояльності, що відповідає номеру мобільного телефону Учасника. 1.7. Бонус — умовна одиниця, що зараховується на бонусний рахунок Учасника та списується з бонусного рахунку Учасника у відповідності з визначеними умовами накопичення та розрахунку Бонусами. Бонуси не мають готівкового (грошового) вираження та не можуть бути отримані в грошовому еквіваленті. Бонуси не є електронними грошима і не виконують функцію електронних грошей. Бонуси не є товаром і не продаються за оплату учасниками програми, а тому нарахування бонусів на рахунок учасника не може бути передумовою їх придбання (оплати) учасником програми. За встановленими умовами програми 1 (один) бонус прирівнюється до знижки у розмірі 1,00 грн. (одна гривня 00 копійок). 1.8. Решта на карту — це зарахування на бонусний рахунок учасника программи лояльності «ЛАЙК» решти після оплати чека, яка з моменту зарахування трансформується в бонуси та може списуватися з бонусного рахунку Учасника у відповідності з визначеними умовами накопичення та розрахунку Бонусами.
1.9. «Рахунок Учасника» (Рахунок, Гаманець) — сукупність даних в інформаційній системі Програми Організатора про трансакції нарахування та списання Бонусів Учасника.
1.10. «Гаряча лінія Програми» — сервіс, що надається Організатором Учасникам Програми для вирішення питань, пов’язаних з участю в Програмі. Контактні дані Гарячої лінії Програми зазначаються на сайті, розміщеному за посиланням aptekanizkihcen.ua.
1.11. «Точка продажу Партнера» (надалі також — Точка продажу) — всі діючі торгові об’єкти Партнера, по всій території України, за винятком АР Крим та окупованих територій (якщо інший перелік торгових об’єктів не погоджений між Організатором та Партнером (-рами).Конкретний перелік точок продажу Партнера і можливість здійснення у таких точках продажу Партнера нарахування та/або списання Бонусів Учасник може дізнатись за телефоном Гарячої лінії Програми та на сайті https://www.aptekanizkihcen.ua.
2. Участь
2.1. Учасниками Програми можуть бути будь-які фізичні особи
2.2. Про умови Програми можна дізнатися з сайту, розміщеного за посиланням aptekanizkihcen.ua., чи за телефоном Гарячої лінії Програми — 5900.
2.3. Ідентифікатор лояльності обслуговується в Точках продажу Партнерів. Актуальний перелік розміщено на сайті за посиланням aptekanizkihcen.ua та може змінюватись.
2.4. Бонуси, нараховані Учасникам під час участі в Програмі, не можуть передаватися, продаватися, перераховуватися (переказуватись), обмінюватись, використовуватися як засіб платежу, в будь-який інший спосіб відчужуватися Учасниками на користь третіх осіб чи використовуватися іншим чином, окрім як у порядку, передбаченому даними Правилами Програми.
2.5. Ідентифікатор лояльності є активним протягом терміну дії Програми, окрім окремих випадків, визначених цими Правилами.
2.6. Для блокування Ідентифікатора лояльності у випадку втрати чи пошкодження його пластикового носія, в інших випадках, а також для його розблокування, Учаснику необхідно відразу звернутися до Організатора за телефоном Гарячої лінії Програми.
2.7. Ідентифікатор лояльності може бути розблокований тільки у випадку, коли персональні дані заявника збігатимуться з даними,зареєстрованими в інформаційній системі Програми.
2.8. Окрім випадків, коли в Учасника є інша Картка, з якої дозволено здійснювати списання Бонусів, при втраті Ідентифікатора лояльності Учасник повинен звернутися до Організатора з проханням об’єднати Рахунки Учасника (рахунок втраченого і нового Ідентифікатора лояльності).
3. Права та обов’язки Організатора Програми
3.1. Ідентифікатор лояльності є власністю Організатора.
3.2. Організатор має право зупинити Програму, скасувати чи змінити умови (Правила) Програми. У випадку закриття Програми всі Бонуси, нараховані Учасникові під час участі в Програмі, можуть бути використані ним протягом 1-го (одного) місяця після публікації повідомлення про закриття.
3.3. Одному зареєстрованому Учаснику Програми може бути присвоєно одночасно не більше одного Рахунку в Програмі.
3.4. Організатор має право відмовити у видачі картки Учасника, вилучити чи припинити дію карток Учасника, тимчасово заблокувати списання Бонусів з Рахунку Учасника за таких обставин:
а) використання чи спроба використання карток Учасника у спосіб, який не відповідає умовам Програми та Правилам;
б) будь-яка обґрунтована підозра у зловживаннях Учасника щодо його участі у Програмі;
в) відсутність будь-яких операцій з використанням Ідентифікатора лояльності протягом 12 місяців;
г) відкликання фізичною особою своєї згоди на обробку її персональних даних;
Організатор не несе відповідальності за будь-які втрати чи збитки, які виникають в результаті таких дій.
3.5. Організатор зобов’язується належним чином збирати, зберігати, обробляти дані Учасників Програми та використовувати їх у рамках Програми та цих Правил.
3.6. Організатор періодично інформуватиме Учасника про його можливості , проте не несе відповідальності за те, що таке повідомлення не було доставлене, якщо це сталося внаслідок незалежних від Організатора обставин.
3.7. Нарахування Бонусів згідно з цими Правилами, відповідно до правил (умов) акцій (пропозицій) в рамках Програми здійснює Організатор, .
4. Права та обов’язки Учасника
4.1. Учасник володіє усіма правами щодо захисту своїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» та положень чинного законодавства.
4.2. Учасник може змінити/доповнити персональні дані, а також заблокувати власний Рахунок (знищити, знеособити або припинити обробку даних) через надані Організатором канали комунікації.
4.3. Учасник надає Організаторові або Партнеру Програми від імені Організатора право повідомляти йому будь-яку інформацію комерційного і/чи інформаційного характеру про Програму чи Партнера Програми поштою, електронною поштою, телефоном та/або SMS та/або Viber.
4.4. Учасник може в будь-який момент відмовитись отримувати інформацію за переліченими вище комунікаційними каналами, повідомивши про це Організатора.
4.5. Учасник несе відповідальність за своєчасне інформування Організатора про зміну телефону та інших персональних даних.
5. Нарахування Бонусів
5.1. Якщо інше не передбачено правилами (умовами) проведення окремих акцій (пропозицій) в рамках Програми, щоразу для нарахування Бонусів при здійсненні покупки товарів (послуг) в Точці продажу Партнера Учасник повинен пред’являти Ідентифікатор лояльності Програми (до закриття трансакції; нараховані за покупки товарів (послуг) Бонуси реєструються і підсумовуються на Рахунку Учасника.
5.2. За загальним правилом, Бонуси нараховуються згідно з визначеними Програмою умовами при розрахунку за покупку товарів готівковими коштами чи банківськими картками. Інформація про схеми нарахування розміщується в Точках продажу Партнерів, а також поширюється через інші канали комунікацій. Нарахування Бонусів може здійснюватись також у порядку, визначеному правилами (умовами) проведення окремих акцій (пропозицій) в рамках Програми.
5.3. Бонуси нараховуються за умови здійснення не більше чотирьох транзакцій в день в точках продажу Організатора та/або Партнера за погодженням з Організатором.
5.4. У випадку бажання Учасника Програми повернути товар, у зв’язку з придбанням якого на Рахунок Учасника були нараховані Бонуси на умовах, визначених цими Правилами, таке повернення здійснюється відповідно до законодавства України та внутрішніх процедур, встановлених Організатором та/або Партнером Програми, при цьому відповідна кількість раніше нарахованих у зв’язку із придбання такого товару Бонусів списується з Рахунку такого Учасника.
5.5. Бонуси не є і не можуть бути засобами платежу, будь-яким видом валюти чи цінного паперу.
5.6. Нараховані Бонуси не можуть бути переведені в грошовий еквівалент і виплачені Учасникові готівковими коштами.
5.7. Організатор не несе відповідальності за сплату Учасником податків і виконання зобов’язань, пов’язаних з участю в Програмі.
5.8. Бонуси, не використані Учасником для отримання Винагороди (або на умовах окремих акцій (пропозицій) в рамках Програми) протягом одного року з моменту їх нарахування на Рахунок, будуть вважатися протермінованими і списуються з рахунку Учасника
5.9. У випадку, якщо відбулося не авторизоване Учасником списання Бонусів, Учасник зобов’язаний повідомити про це Організатора шляхом звернення на Гарячу лінію Програми:
5.9.1. протягом 14 календарних днів з моменту такого списання Бонусів, за умови що Ідентифікатор лояльності Учасника не був втрачений і
5.9.2. протягом 24 годин з моменту власної останньої трансакції з використанням Ідентифікатора лояльності, якщо Ідентифікатор лояльності Учасника втрачено.
Організатор не може гарантувати повернення на рахунок Учасника списаних без відома Учасника Бонусів.
Списання Бонусів здійснюється із використанням зареєстрованого в Програмі номеру мобільного телефона Учасника.
6.1. Організатор не несе відповідальності за якість товарів які реалізуються Партнерами Програми.
6.2. Для вирішення спірних питань Учасник повинен звернутись до Організатора та пред’явити чек, що підтверджує придбання відповідного товару . Організатор залишає за собою право дати відповідь на звернення Учасника протягом 30 днів.
6.3. Програма є довготерміновою.
6.4. Правилами (умовами) проведення окремих акцій (пропозицій) в рамках Програми можуть бути передбачені винятки з цих Правил.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату
УЛЬТРАФАСТИН
(ULTRAFASTIN)

Склад:
діюча речовина: кетопрофен; 1 г гелю містить 25 мг кетопрофену лізинової солі;
допоміжні речовини: поліетиленгліколь 200, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), карбомер, триетаноламін, вода очищена.
Лікарська форма. Гель.
Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування.
Код АТС М02А А10.
Клінічні характеристики.
Показання.
Посттравматичний біль у м’язах та суглобах, запалення сухожиль.
Протипоказання.
— Підвищена чутливість до кетопрофену та/або до інших компонентів препарату;
— відомі реакції гуперчутливості, наприклад симптоми астми, алергічного риніту чи кропив’янки,
що виникли після застосування НПЗЗ, саліцилатів (наприклад ацетилсаліцилової кислоти)
— мокнучі дерматози, екзема, інфіковані садна, рани, опіки, інфекційні ураження шкіри;
— підвищена чутливість до сонячного світла в анамнезі;
— шкірні алергічні реакції на кетопрофен, тіапрофенову кислоту, фенофібрат, УФ фільтри або
парфуми в анамнезі.
Спосіб застосування та дози.
Для зовнішнього застосування.
2-3 рази на добу невелику кількість гелю (3-5 см) нанести на шкіру ураженої ділянки та легко втерти. Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально.
Немає необхідності накладати суху пов’язку, тому що гель добре всмоктується через шкіру, не має запаху, не містить барвників, не залишає жирних плям, не забруднює одяг.
Після застосування гелю слід вимити руки, за винятком випадків аплікації гелю саме на руки. У разі необхідності тривалого втирання у шкіру слід використовувати захисні рукавички.
Побічні реакції.
Класифікація побічних ефектів за системами органів і частотою проявів: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100 і < 1/10), непоширені (≥ 1/1000 і < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10000 і < 1/1000), дуже рідко поширені < 1/10 000, включаючи окремі повідомлення.
З боку імунної системи: дуже рідко поширені – ангіоневротичний набряк і анафілаксія відзначені при системному і місцевому застосуванні кетопрофену, бронхоспазм, напади бронхіальної астми, анафілактичні реакції.
З боку шкіри і підшкірної клітковини: непоширені – свербіж, еритема, везикулярна екзема, висипання, пурпуроподібний висип, підвищене потовиділення, кропив’янка, дерматит (контактний, ексфоліативний); рідко поширені – фоточутливість, бульозний висип, пурпура, мультиформна еритема, дерматит, що нагадує лишай, некроз шкіри, відчуття печіння, синдром Стівенса-Джонсона.
З боку травного тракту: дуже рідко поширені – нудота, блювання, печія, запор, діарея, пептична виразка, шлунково-кишкові кровотечі.
З боку сечовидільної системи: описаний випадок погіршення функції нирок у пацієнта з хронічною нирковою недостатністю після місцевого застосування кетопрофену. У поодиноких випадках зустрічається інтерстиціальний нефрит.
Передозування.

Передозування кетопрофену у формі гелю є малоймовірним. Якщо нанесено забагато гелю на шкіру, її слід помити водою. При випадковому вживанні кетопрофену внутрішньо препарат може спричинити сонливість, нудоту, блювання. Високі дози кетопрофену при системному застосуванні можуть спричинити пригнічення дихання, кому, конвульсії, шлунково-кишкові кровотечі, гостру ниркову недостатність і підвищення або зниження артеріального тиску.
Специфічного антидоту при передозуванні кетопрофену немає, рекомендується симптоматичне лікування разом із підтриманням життєво важливих функцій організму. Промивання шлунку та прийом активованого вугілля (першу дозу слід призначати разом із сорбітолом) є рекомендованим, якщо з моменту передозування пройшло не більше 1 години.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
У I та II триместрі вагітності препарат можна застосовувати тільки тоді, коли потенційна користь для матері перевищує можливий ризик для плода. У III триместрі вагітності застосування препарату протипоказане.
Не рекомендовано застосовувати препарат у період годування груддю.
Діти. Не застосовувати дітям до 15 років.
Особливості застосування.
Не допускати попадання препарату на слизові оболонки та в очі.
Не застосовувати на ушкоджених ділянках шкіри.
Під час тривалого застосування хворим з тяжкою недостатністю функції печінки та/або нирок та пацієнтам з серцево-судинною недостатністю та бронхіальною астмою необхідно дотримуватись обережності.
Необхідно захищати від сонця (у тому числі, УФ-променів у солярії) ділянки шкіри, на які нанесений препарат, під час лікування або через 2 тижні після лікування для зменшення будь-якого ризику фотосенсибілізації.
Негайно припинити лікування при появі будь-яких шкірних реакцій, у тому числі шкірні реакції після одночасного застосування з продуктами, що містять октокрилен (деякі косметичні та гігієнічні засоби).
Не застосовувати на великих ділянках шкіри та під оклюзійну пов’язку. У випадку появи висипань необхідно припинити лікування і провести відповідну терапію.
У випадку виникнення змін на шкірі у місці застосування лікування слід припинити та звернутися до лікаря.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дані відсутні.
Взаємодія з iншими лiкарськими засобами та інші види взаємодій.
При тривалому застосуванні можуть з’явитися симптоми взаємодії з іншими препаратами, такі ж самі, як і під час системного застосування.
Одночасне призначення з пероральними антикоагулянтами, гепарином, тромболітиками, антиагрегантами, цефаперазоном, цефамандолом підвищує ризик кровотеч. Кетопрофен послаблює дію гіпотензивних препаратів та діуретиків. Посилює дію інсулину та пероральних гіпоглікемічних препаратів (необхідне перерахування дози). Сумісне застосування з вальпроатом натрію спричиняє порушення агрегації тромбоцитів. Підвищує концентрацію верапамілу та ніфедипіну у плазмі крові. Кетопрофен посилює дію метотрексату. Не можна застосовувати разом з ацетилсаліциловою кислотою та її похідними. Кетопрофен посилює дію алкоголю та побічні ефекти інших нестероїдних протизапальних препаратів.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Кетопрофен чинить протизапальну та болезаспокійливу дію.
Кетопрофен гальмує активність циклооксигенази-1 та циклооксигенази-2, унаслідок чого зменшується синтез простагландинів, що відіграють головну роль у патогенезі запалення та болю. Механізм протизапальної дії кетопрофену вивчений не повністю. Він зменшує кисневий метаболізм нейтрофілів та вивільнення лізосомальних ферментів, гальмує міграцію макрофагів та проявляє антибрадикінінову активність. Властивості такого типу дозволяють скоротити другу фазу запальної реакції за рахунок зменшення міграції макрофагів та гранулоцитів у синовіальну оболонку та утворення клітинних фільтратів.
Фармакокінетика.
Кетопрофен добре проникає через шкіру та проявляє місцеву протизапальну та болезаспокійливу дію. Всмоктування та розподіл залежать від товщини шкіри, підшкірної тканини та її кровопостачання, а також від розповсюдженості запальних інфільтратів. Після місцевого застосування концентрація кетопрофену у місці нанесення подібна до концентрації при застосуванні внутрішньо, а концентрація у плазмі крові показує 60-кратне зменшення. Біодоступність гелю – близько 5 %. Близько 99 % кетопрофену, що всмоктується, зв’язується з білками плазми крові. Препарат метаболізується у печінці. Близько 80 % дози виводиться з сечею у вигляді метаболітів, менше 10 % виводиться у незміненому вигляді. Не кумулюється в організмі.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий або опалесціюючий гель від безбарвного до світло-жовтуватого кольору.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 °С у захищеному від світла місці.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка.
Туби по 30 г або 50 г . По 1 тубі у картонній коробці.
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник.
МЕДАНА ФАРМА Акціонерне Товариство /MEDANA PHARMA SA.
Місцезнаходження.
98-200 Сєрадз, вул. Польської Військової Організації 57, Польща/
98 -200 Sieradz, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 57, Poland.

19 Мар, 2020 | admin | No Comments

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *